PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1037}

Misja

The Mission
8,0 60 442
oceny
8,0 10 1 60442
7,9 22
oceny krytyków
Misja
powrót do forum filmu Misja

a to rzadkość na Filmwebie, zwłaszcza przy filmach Osacrowych. A ja mam pewne ale do
tego filmu, może i jest arcydziełem bo ma wszytko co powinien mieć: nie byle jakie
aktorstwo, świetne odwzorowanie realiów przez kostiumy i klimat, piękne zdjęcia
przedstawiające niecodzienną i malowniczą scenerię, ścieżka muzyczna, ogólna epickość, lekcja historii, poruszanie
ważnych tematów religii, instytucji kościoła, krzewienia wiary, moralności, konflikt
duchownych ze świeckimi i wielu rzeczy które skłaniają do refleksji, a całość umiejętnie
zbudowana może oddziaływać na emocje widza. Mimo tylu zalet uważam że jest odrobinę
jak to się mówi 'overrated' (przeceniany), no po prostu ma dłużyzny i jest nieco nużący ale
większości osób zapewne wymienione wyżej pozytywy przyćmiewają ten szkopuł... mi nie.
Na IMDb ma średnią 7,4 i na tyle chyba zasługuję, choć to film z pewnością wyjątkowy.

ocenił(a) film na 9
Nu_RaKu

Częściowo przyznaję Ci rację, ale te piękne zdjęcia, sceneria, klimat, itd, to są właśnie te dłużyzny. Gdybyśmy okroili go z tego, to czy byłby to taki sam film, z takim samym przesłaniem, raczej nie. Według mnie wtedy byłby po prostu nudny, przegadany i tyle. Oglądam go po raz n-ty i zawsze zaskakuje mnie muzyka pięknie skomponowana z obrazem.

ocenił(a) film na 10
Nu_RaKu

"dłużyzny" to wg mnie ogromny plus tego filmu. zresztą nie będę powtarzał komentarza toragana, z którym się w zupełności zgadzam, i który trafił w sedno.
Wydaje mi się też, że dzisiejsi producenci niestety dla potrzeb widzów, takich "dłużyzn" się pozbywają i tworzą te wszystkie "zapchane" akcją filmy 3D. Produkcje w stylu "misji" to dzisiaj już niestety rzadkość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones