PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1037}

Misja

The Mission
8,0 60 479
ocen
8,0 10 1 60479
7,8 23
oceny krytyków
Misja
powrót do forum filmu Misja

próżno szukać... Irons De Niro kapitalnie. Muzyka: ciężko opisać mój zachwyt nad nią w tym filmie...

użytkownik usunięty
nerowing

U mnie jest tak: włączyłam, obejrzałam, oniemiałam (z zachwytu!)

nerowing

Film jest totalnym ARCYDZIEŁEM. Co do muzyki - jeden z kilku najlepszych soundtracków jakie kino zaznało w swej historii. Sama muzyka już jest arcydziełem.

ocenił(a) film na 10
filmowy_man

Jeżeli znacie chociaż jeden soundtrack zbliżony poziomem do tego Enio Moricone. To chętnie skonfrontuje:)

ocenił(a) film na 7
nerowing

Zbliżonego nie ma bo ten chyba musiał tworzyć sam Bóg za pośrednictwem Ennio :)

Kamileki

Dobrze powiedziane:)

ocenił(a) film na 10
nerowing

Ja taki znam - ale to kwestia pokoleniowa. To "Hair" Formana [przy okazji Formana: w "Amadeuszu" muzykę Mozarta słucha się jakoś inaczej, jak ze wzmocnieniem(?), bardziej przeżywa].
Jeszcze warto wspomnieć "Dzieci Sancheza" (Chuck Mangione), "Kabaret" (Fred Ebb, Ralph Burns) "Parasolki z Cherbourga" (Michel Legrand) i "Dziki pies dingo" (Miles Davis, Legrand)

ocenił(a) film na 8
nerowing

Muzyka z Władcy pierścieni ? To jest tak piękny soundtrack, że można go słuchać w całości przez długi czas. Ja do dziś mam cała ścieżkę dźwiękowa na komórce i zawsze tak samo na mnie działa. Dziwi mnie, że ten film nie dostał Oscara za muzyke.

użytkownik usunięty
nerowing

Cześć, może wiecie jak nazywa się utwór, kiedy to Gabriel zostaje zabity? Słucham soundtracku i nie mogę rozszyfrować... ;)

użytkownik usunięty

Już znalazłam ;) Dla innych szukających: The Sword

ocenił(a) film na 10
nerowing

Przeglądałem teraz oskary z 1986. Wygrał Pluton, to można polemizować czy zasłużenie. Jednakże patologia to brak oskara dla Ennio z muzyke.

ocenił(a) film na 7
nerowing

Też mnie to dziwi. Jednak nie ma co brać na poważnie oscarów. Nie oszukujmy się, zawsze jakiś lobby istnieje i wygra ten kto "ma wygrać"zamiast tego kto powinien - niestety.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

Oczywiście racja, że do końca nie można brać tych nagród, jednak taka nagroda to wizytówka filmu na lata. Być może gdyby Misja dostała kilka więcej oskarów, byłaby może bardziej zauważona w historii kinematografii.

nerowing

ciekawe z jakiego filmu była "lepsza" ;)

ocenił(a) film na 10
maxizer

W sztuce nie ma kolejności, tak jak w sporcie. Co najwyżej coś się bardziej lubi, coś mniej - ale to subiektywne. W miarę obiektywnie można tylko dokonać klasyfikacji, jak dla towarów: z "najwyższej", "górnej", "średniej" lub "niskiej" półki.

nerowing

Całkowicie się zgadzam. W tym filmie jest coś wyjątkowego. W dzieciństwie gdy myślałem o kinie i o genialnym filmie to właśnie taki obraz miałem w wyobraźni przed oczami. Duet Irons i De Niro - kwintesencja aktorstwa. Muzyka - geniusz poczciwego Ennio. Film miewał momentami dłużyzny, które oddawały tak pięknie ten klimat filmu. Dziś nie pozwolono by sobie na tego typu sceny. Dla zwykłej zadumy człowieka. Dziś film musi być naćkany różnymi dziwnymi zabiegami a jest 2 x krótszy. Niewiele jest takich filmów. Niby dziś mamy lepszą technologię kręcenia filmów, bardziej "wyćwiczonych" aktorów. A jednak dzisiejsze filmy, mimo iż niektóre całkiem dobre, nie mają tej duszy, która w kinematografii skończyła się chyba na latach 90's.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones