PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1037}

Misja

The Mission
8,0 60 479
ocen
8,0 10 1 60479
7,8 23
oceny krytyków
Misja
powrót do forum filmu Misja

Otóż pytanie brzmi : dlaczego brat mendozy wyciąga oręż przeciwko mendozie?
Brat mendozy uwiódł kobietę mendozy.Mendoza odkrywa to, jednak nie atakuje brata pod wpływem afektu lecz odchodzi (próbuje wyładować gniew na przypadkowym przechodniu). Mendoza kochał brata i nie chciał go zabić nawet za odbicie jego dziewczyny. Brat mendozy wybiega za nim i chce go przeprosić itp. Mendoza nie reaguje( jest w szoku).I teraz staje sie rzecz niesamowita: brat mendozy dobywa broni przeciwko mendozie. Po jaką cholerę? Chciał go zmusić do przyjęcia przeprosin orężem ? (absurd)
Mendoza już odchodził. Najprawdopodobniej pogodziłby się z tym (wcześniejsza rozmowa z ukochaną , która mu to zapowiedziała).Jednak brat wyciąga broń ( choć wie że nie ma szans w walce z bratem) No bo przecież nie po to żeby bronić obcego przechodnia.

ocenił(a) film na 10
None200

- Masz coś do mnie? To załatw to ze mną. Wyżyj się na mnie, a nie na Bogu ducha winnych przechodniach. To sprawa między nami. Zostaw go. Chodź, rozstrzygniemy to między sobą.
RESZTĘ uczyniła porywczość, zazdrość i wściekłość. Taki typ - idealny do przemiany.

ocenił(a) film na 7
marscorpio

Racja, też podobnie myślałem , ale ta scena i wątek zdrady jest stosunkowo słaby że jakoś nie mogło mnie to przekonać.

ocenił(a) film na 8
None200

Wydaje mi się, że brat Mendozy poczuł jakiś chwilowy zryw ambicji, widział że Mendoza odchdzi i prawdopodobnie nie chce go znać i traktować jak brata, no i w kochasiu budzi się jakiś dziwny honor - że wcale nie jestem taką szmatą, mam odwagę spojrzeć ci w oczy, kończy się to nieciekawie, o dziwo żal mi było postaci granej przez De Niro a nie trupa :P

None200

Po prostu kiedyś mężczyzn cechowało silne poczucie honoru, rzecz dziś absolutnie niemal wymarła. Tyle. Rozpatrując to z dzisiejszego punktu widzenia rzeczywiście można się dziwować.

None200

obydwoje to Mendoza :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones