PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1037}

Misja

The Mission
8,0 60 442
oceny
8,0 10 1 60442
7,9 22
oceny krytyków
Misja
powrót do forum filmu Misja

Jak

ocenił(a) film na 9

podłe warunki projekcji mogą zaburzyć percepcję bardzo dobrego filmu!
"Misję" obejrzałem z płytki DVD dołączonej przed laty do pisemka Claudia (instytucja odpowiedzialna: Best). Jakość obrazu taka jakby rzecz była przegrana bezpośrednio z marnej kasety VHS. Na naprawdę dużym ekranie mojego kina domowego - widać było naprawdę mało. Jeśli znakomici aktorzy grali nie tylko słowem lecz, na przykład, drobnym gestem czy wyrazem twarzy - to mnie to niestety umknęło. A szkoda, bo ten film akurat na to nie zasługuje.

ocenił(a) film na 10
Film_Polski

Miałem bardzo podobną sytuację. Warto zobaczyć to w lepszej jakości. Zdjęcia są niesamowite, ale również warto rozkoszować się wspaniałą muzyką. Od początku (odkąd zobaczyłem ten film po raz pierwszy) byłem zauroczony muzyką Morricone i śmiem twierdzić, że jest to jedna z jego najlepszych prac. Słyszałem wiele ścieżek dźwiękowych, które były użyte w filmach takich jak "For a few dollars more" albo "Once upon a time in America". Są wybitne. Może jedynie pod względem muzycznej siły, która powoduje u mnie olbrzymie wzruszenie, "Misja" jest (powiedzmy) na tym samym poziomie co: "The legend of 1900" lub "Cinema Paradiso".

Podsumowując. "Misja" to taki film, który jest prawie "kompletny". Ma świetne zdjęcia, świetną obsadę (rola De Niro i Irons'a, ale nie tylko) no i wspaniałą ścieżkę dźwiękową (i mój ukochany kawałek "Gabriel's Oboe").

ocenił(a) film na 9
pendrago

Pełna zgoda. Muzyka Morricone dosłownie niesie ten film.
Co więcej, sława tej muzyki poprzedzała sam obraz. W latach 80., jeszcze przed polską premierą filmu, moje ówczesne koleżanki zasłuchiwały się w ścieżce dźwiękowej odtwarzanej na wieży kupionej za Bony Pewexu - z kasety magnetofonowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones