PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1037}

Misja

The Mission
8,0 60 479
ocen
8,0 10 1 60479
7,8 23
oceny krytyków
Misja
powrót do forum filmu Misja

Wszyscy wiemy co stało się z rdzennymi mieszkańcami obu ameryk ! Więc w dużej mierze film ma odzew historyczny. Mamy doczynienia tutaj też z czystymi faktami jakim był trwający setki lat spór kościoła z władzą rządząca. Widzimy jak kościół ulega co w tym momencie nie było dla mnie przekonujące, gdyż to właśnie on odgrywał większą role w ówczesnym świecie. Więc ten fakt jakoś do mnie nie przemawia.

Jednakże film w sobie był naprawde wzruszający i piękny. Niesamowite krajobrazy oraz aktorzy sprawiły że naprawde można wczuć się w klimat dawnych lat.

Film wyraźnie ma wiele przesłań, z jednej strony odwage i męstwo, z drugiej zaś wiare w słuszność własnych poglądów.

Wg mnie najlepsza gra Roberta de Niro jaką do tej pory udało mi się zobaczyć!

Film wzruszający a niemalże wstrząsający , chociaż przyznam że z początku troch się nudziłem.
9/10 - obowiązkowa pozycja do obejrzenia dla każdego dojrzałego widza !!

ocenił(a) film na 10
Adash

tresc zgodna z faktami,
na czym ta wladza polegala? Oprocz papieza, kardynalow i biskupow, byli tkz. wladcy katoliccy, ktorzy czasem mieli wieksza wladze niz sam papiez, a nieustannie konkurowali z nim o wplywy i czesto chcieli wplywac na Kosciol "polecajac" na konklawe swojego kandydata... kazdy papiez pochodzil tez z konkretnego kraju, ktory traktowal go jak swojego kandydata i probowal podporzadkowac,

moze to nie wyglada za pieknie, ale europejskie dwory walczyly o wladze, nawet chcac podporzadkowac Stolice Apostolska... jeden papiez mial silniejsza osobowosc inny slabsza, jak wsrod ludzi... o i jeszcze proba wplywania na papieza, ze strony kardynalow, na ktorych znow chcieli wywierac wplyw, zdarzalo sie ze nie bez skutku, inni przywodcy, przez swoich poplecznikow

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones